Jak założyć firmową pocztę w domenie?

Założenie poczty firmowej w domenie niesie ze sobą wiele korzyści. Dlatego osoby prowadzące własny biznes często decydują się na taki krok. Tylko jak właściwie przebrnąć przez to zadanie? Jak założyć pocztę firmową w domenie? Poniżej garść przydatnych informacji. Koniecznie się z nimi zapoznaj! 

Założenie firmowej poczty w domenie – co można zyskać?

Używanie maila we własnej domenie pozwala budować profesjonalny wizerunek firmy. Pokazuje, że działamy legalnie. Dzięki temu klient również jest pewny, że ma styczność z wiarygodną marką. 

Tego niestety nie da się powiedzieć, gdy firmowa skrzynka zostanie utworzona u któregoś z popularnych dostawców poczty. Tutaj konto można stworzyć w zaledwie kilkanaście sekund i to z fałszywymi danami. Dlatego decydując się na jej wykorzystanie, można narazić wizerunek firmy. To poczta w domenie nadaje prestiżu. Dobroczynnie wpływa też na relacje z klientami, więc warto się na nią zdecydować.

Założenie firmowej poczty w domenie – jak się z tym zmierzyć?

Założenie firmowej poczty w domenie wymaga nieco więcej uwagi. Mimo wszystko nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać. Na początek musimy wybrać domenę, pod którą założymy firmowego maila i zbudujemy stronę internetową. Nazwa powinna być krótka. Łatwa do zapamiętania i pozbawiona polskich znaków. Oczywiście na przypadki nie ma tutaj miejsca. Najlepiej wziąć pod uwagę takie domeny, które łatwo skojarzą się z nazwą firmy lub jej działalnością. Wpłynie to pozytywnie na wiarygodność marki, ale też na budowanie relacji z potencjalnymi klientami. Gdy już przebrniemy przez ten krok, to przechodzimy do wykupienia konta hostingowego i domeny. Do swojej dyspozycji mamy naprawdę wiele witryn. Mimo wszystko najlepiej stawiać na te, które zapewniają lepszą pozycję w wyszukiwarce, czy wysoką wydajność. Na koniec przechodzimy już do założenia swojej skrzynki mailowej. To zadanie jest banalne proste i przebiega bardzo sprawnie.

Polecane wpisy