Faktoring cichy

Faktoring cichy to szczególna forma finansowania, w ramach której wykorzystuje się tzw. cichą sesję wierzytelności. Co to oznacza?

Klienci podczas spłacania zobowiązań będą dokonywać płatności na Wasze konto, a więc nie będą świadomi występowania pośrednika (faktora). Faktoring cichy sprawdzi się u tych przedsiębiorców, którzy nie chcą informować swoich klientów o korzystaniu z usług faktoringowych. 

Wybierając taką formę finansowania należy jednak pamiętać, że to Wy musicie się rozliczyć z firmą faktoringową. Pieniądze od kontrahentów nie trafiają do faktora, a prosto do Was. Co za tym idzie, to Wy odpowiadacie za uregulowanie wszelkich płatności i przekazanie należnych faktorom prowizji czy opłat. 

Faktoring cichy może przynieść całą masę korzyści. Oprócz standardowego utrzymania płynności finansowej, znacząco poprawi on Wasze relacje z odbiorcami oraz pomoże w zbudowaniu wizerunku wiarygodnego partnera biznesowego. Jeżeli zależy Ci na dyskrecji – cichy faktoring będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.