Branże

Faktoring wpierający transport

Długie terminy płatności na fakturach to w branży transportowej prawdziwy chleb powszedni. To właśnie w tym sektorze firmy często borykają się z opóźnionymi płatnościami od klientów oraz wysokimi kosztami operacyjnymi związanymi z utrzymaniem floty pojazdów i zatrudnieniem pracowników. Pojawienie się zatorów płatniczych może w przypadku firm oferujących usługi transportowe prowadzić do poważnych kłopotów, a w skrajnych przypadkach wywołać konieczność zatrzymania prowadzenia działalności gospodarczej. Jak z tym walczyć i czy można zapobiec takim scenariuszom?

Z pomocą przychodzi faktoring, który staje się wyjątkowo atrakcyjną opcją finansowania. Odpowiednio dobrana oferta pomoże w zarządzaniu płynnością finansową i utrzymaniu stabilności działalności. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się faktoring odwrotny, w ramach którego to firma faktoringowa ureguluje zobowiązania i da Wam możliwość późniejszej spłaty kwoty. 

W branży transportowej często występuje zakaz cesji – przeniesienia prawa do faktur na osoby trzecie. W związku z tym, warto również rozważyć faktoring cichy, który zapewni Wam szereg korzyści bez informowania kontrahenta. 

Faktoring w branży produkcyjnej

Zatory płatnicze, wydatki na windykacje kontrahentów oraz brak środków pieniężnych na spłatę bieżących zobowiązań to tylko niektóre zagrożenia, które mogą być spowodowane niewypłacalnością klientów. Jak się okazuje, branża produkcyjna jest wyjątkowo bardzo narażona na tego typu niebezpieczeństwa. 

Producenci potrzebują środków pieniężnych na każdym kroku. Zakup materiałów, wytworzenie produktu, opłacenie pracowników, umowy z dostawcami – można z czystym sumieniem stwierdzić, że prowadzenie firmy produkcyjnej pozbawionej poduszki finansowej jest niemożliwe. Co więcej, wyjątkowo częstym zwyczajem w świecie produkcji jest udzielanie odbiorcom kredytu kupieckiego, co dodatkowo powoduje wydłużenie się terminu spłaty. W rezultacie, ciężko zapanować nad regulowaniem płatności na własną rękę. 

Faktoring okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla każdej firmy. Warto rozważyć przede wszystkim faktoring odwrotny, który zagwarantuje spłatę Waszych zobowiązań. Z taką opcją nie musicie martwić się o brak środków niezbędnych do zakupu surowców – faktor pokryje koszty, a Wy oddacie sumę w dogodnym dla siebie terminie. 

Świetnie sprawdzi się również faktoring w wersji klasycznej, zarówno pełny, jak i niepełny.  Będzie on dla Was gwarancją otrzymania należnych środków pieniężnych, które będą mogły być odpowiednio zagospodarowane. Bezpieczeństwo, stabilność i spokojna głowa – faktoring Wam to zapewni!

Faktoring a branża budowlana

Nie ulega wątpliwości, że branża budowlana należy do tych kapitałochłonnych. Ubezpieczenia oraz zakup maszyn, opłacenie pracowników, zakup surowców – z tym wszystkim muszą na co dzień mierzyć się przedsiębiorcy. Zatory płatnicze okazują się więc wyjątkowo dużym zagrożeniem i mogą skutkować poważnymi problemami finansowymi. Jak sobie z tym radzić i czy można zabezpieczyć się przed niechcianymi kłopotami? 

Z pomocą przychodzi faktoring. W przypadku branży budowlanej dobrym rozwiązaniem okaże się faktoring pełny, który zapewni Wam szybki dostęp do środków pieniężnych oraz przejmie ryzyko niewypłacalności kontrahentów. Warto również zapoznać się z faktoringiem odwrotnym, który zagwarantuje środki pieniężne na zakup niezbędnych materiałów. 

Ważnym kryterium podczas dokonywania wyboru jest również dostępność, która może odegrać kluczową rolę w przypadku firm oferujących usługi budowlane. Decydując się na faktoring nie musisz zastanawiać się ani jak długo prowadzisz działalność, ani czy posiadasz odpowiednią zdolność kredytową do zainwestowania we wsparcie. Usługi faktora są dostępne dla każdego!

Faktoring w handlu

Handel to sektor, w którym z faktoringu korzysta ogromna ilość przedsiębiorstw. Sprzedaż produktów nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem niewypłacalności klientów, co może poważnie zagrozić wielu firmom. Zwlekanie z uregulowaniem płatności powoduje zatory płatnicze, które mogą się w przyszłości wiązać z poważnymi kłopotami finansowymi. Faktoring świetnie sprawdzi się w przypadku każdej firmy, która oferuje swoje produkty niezaufanym klientom. 

Dzięki tej formie finansowania, przedsiębiorstwa zyskują szybki dostęp do środków pieniężnych bez konieczności czekania na uregulowanie płatności przez odbiorców. Na dostęp do swojego kapitału nie będziecie musieli czekać długo – wystarczą 24 godziny, a na Waszym koncie znajdziecie należne środki pieniężne. 

W zależności od rodzaju sprzedawanych towarów, dobrym rozwiązaniem okaże się faktoring jawny lub cichy. Oba warianty obejmują szybki przepływ kapitału obrotowego oraz gwarantują Wam bezpieczeństwo finansowe. Jeżeli zależy Wam jednak na nienagannej relacji z klientami i dobrym wizerunku wśród konkurencji – warto wybrać tę drugą opcję.